بیمه مسافرتی

قطعا مسافرت و سفر کردن از جمله کارهای مهمی است که نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. برنامه ریزی هایی از جمله رزرو هتل و محل اقامت، خورد و خوراک، تهیه بلیط و... است، که همه این ها مسلتزم پرداخت هزینه از سوی ما هستند مخصوصاَ سفر های خارجی که مخارج ما به صورت دلاری محاسبه و پرداخت میشوند. در این بین اما ممکن است یکسری اتفاقات و رویداد هایی رخ دهد که از قبل برای آنها برنامه ایی نداشته ایم، مثل بیماری یا تصادف و یا مواردی دیگری از این دست.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی، نوعی دیگر از بیمه است که برای افرادی است که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند.

بیمه شونده ایی که خود را تحت پوشش بیمه مسافرتی درآورده است از پرداخت تمام هزینه های درمانی و بیمارستانی از جمله ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایش‌‌های پزشکی، مخارج بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و جابه‌جایی به بیمارستان، هزینه‌های دارو، دندانپزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم، زایمان و هر حادثه دیگری است که ‌‌بیمه‌گر و ‌‌بیمه‌گذار براساس شرایط قرارداد توافق کرده‌اند، مستثنا شده است.

مزایای بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی دقیقا چه کاری برای مسافر می‌کند؟

بیمه مسافرتی خطرات مختلف و خسارت‌هایی که ممکن است در طول سفر برای مسافر رخ دهد را پیش بینی کرده و برای حل آنها راهکار هایی را ارایه داده است. شرکت «بیمه بود» نیز یکی از ارایه دهندگان این نوع بیمه است که در این راستا، شرکت ارایه دهنده این بیمه متعهد می‌شود تا هزینه‌های اضافی سفر از جمله، هزینه‌های درمانی و پزشکی، خسارت‌ چمدان گم شده و حتی خسارت لغو پرواز تا سایر خسارت‌های دیگری که شاید مسافر با آن‌ها مواجه شود را تا مبلغ مشخصی جبران کند.

با تهیه بیمه مسافرتی بدون شک خیالتان را تا حد زیادی درباره خطرات و ضررهای مالی خاصی که بدون برنامه ریزی قبلی ممکن است در سفر اتفاق بیفتد راحت می‌کنید.

آیا بیمه مسافرتی شامل محدودیت جغرافیایی است؟

خیر، این بیمه هیچ محدودیتی را در این راستا شامل نمیشود و بیمه‌شدگان بلافاصله بعد از شروع سفر به خارج از ایران،‌ می‌توانند از مزایای بیمه مسافرتی در سراسر جهان استفاده کنند.

معرفی چند نمونه از مزایای بیمه مسافرتی:

انتقال پزشکی: پذیرش و انتقال بیمه‌شده با نظارت های پزشکی لازم به نزدیک‌‌ترین بیمارستان یا مرکز درمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن.

پرداخت هزینه پزشکی: پرداخت هزینه‌‌های پزشکی و بستری براساس نرخ ارز مندرج در قرارداد ‌‌بیمه‌نامه و با استناد به گواهی پزشکی شخص بیمه شده.

تحویل دارو: در صورتی که بیمه شونده نیاز به دارویی داشته باشد که در محل اقامت او در دسترس نبود، شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه‌های ارسال اضطراری دارو به محل اقامت شخص است.

سخن پایانی

در کل برای داشتن یک سفر بی دغدغه و راحت، در نظر داشتن همه جوانب و رخ دادهای غیر منتظره در طول سفر، کار شدنی نیست و بدون شک داشتن یک بیمه مسافرتی امن و قابل اعتماد یکی از نیاز های اساسی محسوب میشود که ما در مجموعه بیمه بود و با ارایه خدمات مربوطه، آماده کمک رسانی به شما در این امر خواهیم بود.

دریافت مشاوره