بیمه عمر

همه ما خواستار زندگی ایی با پشتوانه مالی قابل اعتماد هستیم تا نسبت به آینده آسوده خاطر باشیم و بتوانیم تضمین شده و با خیالی راحت قدم برداریم.

بیمه عمر از جمله بیمه ها و قرارداد هایی است که در ایران نسبت به باقی بیمه ها کمتراز آن شنیده ایم و اطلاعات داریم، اما در بسیاری از کشورهای دیگر این نوع بیمه طرفداران خاص و ویژه ی خود را دارد تا در شرایط مختلف از قبیل وقوع حوادث برای سرپرست خانواده، بازنشستگی، بیماری و… پشتوانه مالی مناسبی برای تمام اعضای خانواده به شمار آید.

مجموعه «بیمه بود» در راستای ایجاد این آسوده خاطری و با تکیه بر سال ها تجربه، امروز این امکان را برای عموم فراهم آورده تا دسترسی و قرار گرفتن تحت پوشش این بیمه را آسان تر کند، به همین علت در ادامه این مقاله به معرفی مزایای این نوع بیمه خواهیم پرداخت تا قدمی باشد برای آینده ایی سبز تر.

چرا باید بیمه عمر داشته باشیم؟

بیمه عمر علاوه بر ایجاد یک بستر قابل اعتماد برای اندوخته و سرمایه گذاری، مزایا دیگری نیز از جمله:

  • معافیت از مالیات که هیچ‌گونه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و این مبلغ به طور کامل و طبق قرارداد بلافاصله بعد از فوت فرد به وراث شخص پرداخت می‌شود.
  • امکان دریافت وام از روی اندوخته بیمه که افراد می‌توانند بدون داشتن ضامن و وثیقه روی اندوخته بیمه وام دریافت کنند و همزمان در صورت نیاز از پوشش‌های این بیمه نیز استفاده کنند.
  • در این بیمه امکان مشخص کردن ذی‌نفع و وارث هم امکان پذیر است تا در صورت فوت شخص، اندوخته به ذی‌نفعان مشخص شده پرداخت ‌شود.
  • اشخاص می‌توانند با توجه به نیازهای خود و خانواده‌شان و مهمتر از همه توان مالیشان، شرایط بیمه عمر مانند پوشش‌ها، حق‌بیمه و… را انتخاب و مشخص کنند.
  • بیمه عمر می‌تواند 10 ساله یا 30 ساله یا حتی برای تمام عمر فرد نیز مشخص و تعیین شود. هرکدام از این قراردادهای بیمه عمر شرایط منحصر به خود را دارند ولی بیمه‌ شده می‌تواند انتخاب کند که قصد دارد مدت زمان بیمه ‌نامه خود را چگونه و با چه شرایطی تعین کند.
  • برای خرید بیمه عمر می‌توان حق بیمه را یک‌ جا در همان زمان ثبت قرارداد، پرداخت کرد یا انتخاب کرد که به ‌صورت سه ماهه و شش ماهه و حتی یک ساله پرداخت شود.
  • با افزایش اندوخته و سرمایه بیمه ‌نامه عمر، ارزش این بیمه ‌نامه نیز به همان مقدار افزایش می‌یابد و میتوان آن را به عنوان ضمانت‌ نامه نیز استفاده کرد.
  • بیمه ‌شده می‌تواند هر زمانی که نیاز داشت سرمایه بیمه خود را حتی از قبل از تمام شدن مدت قرارداد بازخرید کرده و تمامش را دریافت کند.
  • یکی دیگر از مهمترین مزایای بیمه عمر همگام بودن آن با تورم است که به این معناست که برخلاف سپرده‌های بانکی که با گذشت زمان افت ارزش پیدا می‌کنند، بیمه‌نامه عمر شرایطی را برای افراد ایجاد می‌کند تا بتوانند در طی سال‌های قرارداد بیمه ارزش سرمایه و اندوخته خود را حفظ کنند.

سخن پایانی

شما با تهیه بیمه از «بیمه بود» و بررسی و درخواست بیمه با توجه به نیاز خود و شرایط مطلوب مد نظرتون میتوانید یک سپرده گذاری مطمین برای آینده خود و عزیزانتون داشته باشید.

دریافت مشاوره